Warsztaty dla uczestników

Uczestnicy Paidagogos Pro są już bogatsi o wiedzę z zakresu własności intelektualnej i prawa autorskiego, które odbyły się w czerwcu 2018 r. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat praw autorskich w sieci, który dotyczy każdego z nas nie tylko zawodowo, również w życiu prywatnym zdarzają się sytuacje, kiedy nie jesteśmy pewni, czy mamy prawo „wrzucić” na facebook’a nasze ostatnie „selfie”…Mało kto wie, jak można się bronić przed zarzutem auto/plagiatu i jak na niego reagować, jeśli to ktoś bez naszej wiedzy wykorzystuje efekt naszej pracy czy jak ze zrozumieniem czytać umowy. Co powinna zawierać umowa, żeby nasze prawa były respektowane?

Na te i inne pytania odpowiadali prawnicy z Lookreatywni – mec. Magdalena Miernik i mec. Mariusz Kusion.

Kolejne tury warsztatów odbyły się w październiku, listopadzie i grudniu 2018 r. – szkolenie przeprowadziła firma Centrum Skutecznego Działania z Krakowa. Uczestnicy poznali zasady budowania biznesplanu, omówiony został tzw. rynek pracownika (także pracownika jutra) i kompetencje pracownika, poprzez dokładną analizę rynku pracy – przekazano informacje o zawodach, jakie będą egzystowały w przyszłości, przyjmując za prognozę lata 2020-2030. W trakcie przedostatniej tury warsztatów, w listopadzie 2018 studenci poznali tajniki skutecznej komunikacji i zarządzania czasem. Podczas warsztatów, które odbyły się w grudniu 2018, dominowała tematyka dobrej autoprezentacji, negocjacji i ponownie – skutecznego zarządzania czasem (ten temat został pogłębiony na prośbę studentów/ek).

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Site Login