zdj. A.Święch

Trzecia wizyta studyjna

W dniu 10 kwietnia 2019 odbyła się trzecia i zarazem ostatnia wizyta studyjna dla uczestników projektu Paidagogos PRO. Skorzystaliśmy z zaproszenia, które wystosowało do nas Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć

Albert Einstein

To dewiza, którą kierują się pracownicy i twórcy tej znamienitej instytucji. Poczuliśmy tę ciekawość podczas aktywnego zwiedzania wystaw – nasza wizyta została wcześniej szczegółowo uzgodniona i zaplanowana. Uczestnicy projektu – studentki/ci Wydziału Filozoficznego UJ otrzymali zadanie, które miało pomóc zespołowi centrum badawczego w optymalnej reorganizacji swoich wystaw, bądź zaplanowaniu nowych wystaw lub wydarzeń. W trakcie wizyty studyjnej uczestnicy wzięli udział w dyskusji z pracownikami Kopernika, którzy opowiedzieli, w jaki sposób wykorzystują swoje humanistyczne kompetencje w miejscu pracy. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć uczestnikom projektu tę instytucję; wierzymy, że może być ona doskonałym miejscem samorealizacji zawodowej dla absolwentów nauk humanistycznych i społecznych.

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Site Login