Close

BP Europa SE, oddział w Polsce

Firma paliwowa
Ul. Jasnogórska 1 31-358 Kraków (12) 619 1200 mail: Dorota.Adamska@ec1.bp.com https://www.bp.com/

O firmie:

BP w Polsce

Rozpoczęliśmy działalność w 1991 roku, najpierw, jako biuro handlowe olejów dla samochodów i przemysłu. Pierwsza stacja benzynowa została otwarta w 1995 roku w Gliwicach, od ponad 25 lat jesteśmy liderem wśród zagranicznych koncernów paliwowych z marką Aral i Castrol, działa też spółka JV Lotos – Air BP.

BP była inicjatorem wielu zmian na polskim rynku: wycofanie paliw ołowiowych i wprowadzenie paliw wzbogaconych BP Ultimate (od 2016 roku z technologią ACTIVE), montaż odsysu oparów, standard dwupłaszczowych zbiorników, wprowadzenie norm HACCP, budowa największej w Polsce sieci myjni bezdotykowych i automatycznych, wciąż rozszerzana o nowe rozwiązania karta BP PLUS dla klientów flotowych (BP oferuje trzy karty paliwowe dostosowane do wymagań różnych flot oraz potrzeb: BP+Aral dla flot poruszających się po całej Europie, BP Plus dla transportu krajowego oraz BP Komfort Prepaid dla małych firm), prepaidowa karta podarunkowa BP SuperCard, działające od 2005 roku kawiarenki Wild Bean Cafe z doskonałą kawą i coraz bogatszym menu, sieć punktów sprzedaży świeżych kwiatów dostępnych całodobowo na wybranych stacjach BP – wszystkie te zmiany miały duży wpływ na podniesienie standardów usług w całym sektorze paliwowym.

Firma – działająca odpowiedzialnie na polskim rynku od ćwierć wieku – wprowadziła również innowacyjne rozwiązania wspierające partnerów społecznych, dając klientom możliwość przekazywania punktów, które gromadzą w programie lojalnościowym, na cele charytatywne. Najpierw, to właśnie firma BP, jako pierwszy koncern paliwowy połączyła program marketingowy z elementem charytatywnym, tworząc w 2000 r. program lojalnościowy BP partnerclub. Od września 2009 r. roku klienci BP zbierali punkty u wielu partnerów na karcie PAYBACK mogąc przekazywać je na Pajacyka. W 2015 roku – znów jako innowatorzy na rynku – włączyliśmy do multipartnerskiego programu PAYBACK, w którym dotąd był tylko PAH, naszych pozostałych partnerów społecznych: Siemachę, Hospicjum Św. Łazarza, TOPR i Stowarzyszenie Wiosna. W sumie od 1996 roku na projekty społeczne realizowane w Polsce wydaliśmy ponad 10 mln dolarów.

W ciągu 25 lat zgromadziliśmy niezwykłą kolekcję nagród w różnych kategoriach: nagrody dla paliw i stacji, nagrody dla kart BP PLUS, nagrody za usługi, nagrody dla Lotos – Air BP, nagrody dla wiarygodnej firmy, odpowiedzialnej firmy czy mistrza wizerunku i marki. W sumie zebraliśmy około 50 nagród!  Wyznacznikiem tego, że BP właściwie odczytuje potrzeby rynku jest fakt, że jej stacje są wyróżniane w konkursach.

Będąc członkiem wielu branżowych organizacji w tym Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu naftowego (POPiHN), BP aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy zwalczające szarą strefę na rynku paliw w Polsce.

W tym roku BP, po raz kolejny, znalazło się wśród czołowych firm w Polsce w rankingu 500 największych przedsiębiorstw przygotowanym przez Rzeczpospolitą. W branży paliwowej jesteśmy na 4 pozycji (po dwóch spółkach Orlenu i Lotosie), a przed pozostałymi naszymi konkurentami.

Firma BP zatrudnia ponad 3,500 pracowników, zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Polsce i wpłaciła 15 miliardów złotych do budżetu państwa w VAT, akcyzie i opłacie paliwowej w przeciągu ostatnich 25 lat.

Zagadnienia i obszary badawcze do przygotowania pracy magisterskiej

  • Jak BP jest postrzegane jako pracodawca w Polsce?

 

  • Czy CSR jest wyróżnikiem i wpływa na atrakcyjność pracodawcy?

 

  • Co motywuje kobiety, osoby po 50+ do powrotu na rynek pracy dzisiaj w Polsce, jak je zmotywować i dotrzeć do tych grup?
%
Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Site Login
Lost your password?

(close)